077-4006006
דף הבית אודות מאמרים שאלות ותשובות המלצות צור קשר
אתרוג טיפול בפרט
אתרוג - זוגיות ומשפחה
אתרוג מסגרות חינוכיות

המלצות

המלצות אנשי מקצוע מהתחום הקליני

המלצה 1

עבודתו של יורם ראובני, מבוססת על מודל אותו למד וישם במשך תקופה ארוכה. מודל שהוכיח את כוחו להביא לשינויים בעיקר ביחסים של הורים וילדים ובאופן ספציפי בעמדת ההורים בתפקידם ההורי מול הילדים. המודל אכן יוצר אפקטים של שינוי באקלים הרגשי של הילד והמשפחה. מנהל מרכז אתרוג, עובד ביסודיות רבה במסירות וברצינות. הפרויקטים שהמרכז מפעיל מתוכננים בקפידה מן השלב טרום ההתערבות ועד לאחר סיומם, באותה התלהבות ונחישות כל פעם. מה שלדעתי מייחד את עבודתו של המרכז, הוא היכולת לתכנן את ההתערבות בקפדנות ובאותה מידה להתאים ולשנות כשצריך. ישנו דגש למתרחש בתהליך, להרכב היחודי של כל קבוצה ולצרכים המשתנים של המשתתפים. המודל המתפתח שעומד לרשות מרכז אתרוג יכול ללא ספק לתרום רבות להורים ולהוות בסיס לשרות שחשוב להציעו כחלק משרותים הניתנים לרווחת המשפחה.
מאת: נסיה זיפמן, עובדת סוציאלית קלינית, מנחה קבוצות. מדריכה בלימודי פסיכותרפיה, אונ' בר אילן ואונ' חיפה. רכזת צוות במרפאה לבריאות הנפש. מרצה בבית הספר ללימודים לאקאניאנים.

המלצה 2

מנהל מרכז אתרוג, שותף מזה 6 שנים בצוות המנחים הבכיר של תכנית הדרי"ם (הדרכת הורים) במשרד החינוך. תכנית הדרי"ם פותחה ע"י כותב שורות אלו בכדי לקדם כישורי הורות ודפוסי תקשורת מיטיבים בקרב הורי התלמידים במערכת החינוך בישראל. יורם ראובני הפגין כישורי הנחיה מעולים והוסיף מהידע הרב שרכש בתחום לפיתוח התוכנית. באמצעות השתלמויות להורים וגננות, אותן הוביל מר ראובני, השתתפו מאות הורים בסדנאות הורים של 8 מפגשים. המשוב החיובי של הורים משתתפי הסדנאות, מעיד על הרמה הגבוה של ההנחיה לה זכו. אני ממליץ לכל גוף או ארגון, המעוניין להכשיר את צוות עובדיו בסדנאות הורות קצרות מועד להשתמש בשירות שמציע מרכז אתרוג.
מאת:  דר' יוסף פרינץ, פסיכולוג קליני מומחה מ.ר 5034, מפתח תכנית הדרים. מנהל העמותה הישראלית להדרכת הורים (ע"ר) 58-040-929-2 עמותה ללא מטרות רווחהמלצות אנשי מקצוע מתחום ההוראה 
 
המלצה בעקבות השתתפות בקורס מובלי תכנית הדרים

עם סיום ההשתלמות, אני מרגיש שאני חייב להודות למרכז אתרוג, על הכל. על ההנחיה המעולה, ההסבר הטוב, היחס לקבוצה, האכפתיות בישום תכנית הדרים הן עם הצוות המשתלם והן עם ההורים. ההתערבות של מרכז אתרוג היא ציון דרך ומהפכה חיובית עבור המורים, ההורים והתלמידים. העקרונות אותם התכנית מלמדת מועברים באמצעים דידקטיים המאפשרות לאוכלוסיות הנ"ל להבין ולהפנים וליצור שינוי מעשי. 8 הסדנאות בתוך החוברת המופלאה של הדרים, מאוד פראקטיות ומובנות באופן שבו קל ליועץ ומאוחר יותר למחנך להבין ולהעביר את הנושאים בצורה חווייתית ומהנה. אני כיועץ מוביל התכנית בבית הספר, נהניתי מאוד בהעברת התכנית לחדר המורים. התכנית הייתה עבורי כלי ומנוף אשר העצים את תפקידי כיועץ ומנחה. יש לציין שהתכנית סייעה מאוד בגיבוש הצוות החינוכי בבית הספר, חזקה את הקשר בין המחנכים ובין תלמידיהם וכבר אני צופה ורואה בעיניי את השינוי המתחולל בבית הספר, הקשר אשר הולך ומתחזק בין ההורים לבית הספר. נשמח מאוד אם תוכל להשתתף עימנו בטקס הסיום. לסיכום: אני מאוד נהניתי כשלמדתי את התכנית ומאוד גאה היום להיות מנחה של הדרים. כיועץ חינוכי אני מרשה לעצמי לאמר שזאת התכנית היחידה שאני רואה וחש את ההתלהבות של כל הגורמים הקשורים בהצלחת התלמיד בבית הספר.
בברכה מקרב לב, מוחמד מרזוק, 12 שנות נסיון יועץ חינוכי.

המלצה בעקבות השתתפות בקורס אימון: "שיפור סביבה רגשית בכיתה"

 

מורה א': למדתי הוראה במכללה ולתואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה קורסים רבים בפסיכולוגיה: פסיכולוגיה בחינוך, פסיכולוגיה חברתית, מבוא לפסיכולוגיה , מבוא לסוציולוגיה פיתוח וישום תוכניות לימודים, סוגיות בחינוך מיוחד ועוד... הגעתי לקורס בתחושה שלמדתי את כל התיאוריות בנושא התמודדות עם תלמידים ועיצוב התנהגות , ומה כבר יחדש לי קורס זה, או שמא אחזור על מה שכבר למדתי ? לשמחתי הקורס תרם לי כלים משמעותיים לפתרון בעיות וסיטואציות עם תלמידים ועם הכיתה כולה. אני מרגישה יותר בטוחה ומוכנה עם כלים לקראת מקרים אקראיים שקורים לפרט או לכלל הכיתה. יש לי מענה חיובי. כמובן שקל לי יותר להבין את מעשי התלמידים ולנתח אותם שונה מבעבר. בדרך כלל התהליך הוא חיובי ומחזיק מעמד לזמן רב.(לדוגמה החיזוק החיובי שנתית על סדר- תיקיות האומנות שהיו מפוזרות , ברגע שלמדתי את שלושת השלבים: "שמתי לב , שיש לכן את היכולת לשמור על סדר התיקיות לאומנות , אני מאוד שמחה כל הכבוד !) עד היום איני צריכה להעיד על סדר בספינת התיקיות לאומנות. כל שיעור טרם לי מאוד לשיפור האקלים בכיתה תודה רבה וישר כח!

מורה ב': נתרמתי רבות בקורס. שיניתי את תפיסתי וגישתי לגבי תלמידים מסוימים ולגבי הכיתה בכלל. קיבלתי בתחילת השנה כיתה עם בעיות משמעת קשות, דפוסי התנהגות ותפקוד לקויים. אט, אט בעזרת "ארגז הכלים" שקיבלתי בקורס התחלתי ליישם את התובנות וראיתי שינוי חיובי בכיתה. קיבלתי הן מההורים והן מצוות בית הספר תמיכה וראיתי תוצאות לקראת סוף השנה. הכיתה החלה להתעצב בגוון נעים יותר. כיף ללמד בה. אפילו ההשגים עלו במחצית ב' והתלמידים מאושרים יותר.

מורה ג': אני חייבת לציין שזו פעם ראשונה שאני עוברת השתלמות בנושא זה במשך כל שנותיי כמורה. הנושא עניין אותי מאוד , ותרם לי מאוד במהלך עבודתי השנה. קבלתי כלים חדשים להתמודדות עם בעיות משמעת שונות והרחבתי את "ארגז הכלים" שלי . המלצות הורים בעקבות סדנת הורים במרכז אתרוג
 

משפחת ר. מאליכין - ברצוני להביע את שמחתי הרבה על כך שהייתה לי הזכות להשתתף בסדנת הורים במרכז אתרוג. בעלי ואני למדנו בסדנה דרכי תקשורת בריאים במשפחה, אנחנו נשואים 4 שנים ויש לנו ילד בן שלוש ותינוק בן 6 חודשים. נפתחו בפנינו אופקים, אשר הסבו אושר רב לחיינו. רכשנו יחד עם הורים נוספים בקבוצה, כלים לקיום דיאלוג עם הילדים ובינינו. למדנו כיצד להקשיב וכיצד להציב גבולות כשצריך. באופן קונקרטי, אנחנו ישנים טוב יותר בלילה (שיטת ההרדמות העצמית לתינוק), המעבר של הפעוט לפעוטון והחזרה לעבודה אחרי חופשת הלידה, הייתה יותר חלקה בזכות הליווי של הסדנה. לדעתי לכל זוג חשוב להשתתף בסדנא להורות במהלך חייהם. המלצתי ואמשיך להמליץ לחבריי ולאנשים הקרובים לי. ההשתתפות בסדנאות ההורות של מרכז אתרוג הם רווח נקי לאיכות חיי משפחה טובים יותר.

 משפחת ק. חדרה -  ברצוננו להודות לך על מתן הכלים והתמיכה בסדנת הורים שעברנו במכון אתרוג. החומר היה מעניין, "עבדנו קשה", שיעורי בית חייבו אותנו לעשייה ואכן השינויים הקטנים שהתרחשו הם שהולידו מערכת תקשורת טובה יותר בינינו לבין בנותינו. מבחינתנו הדבר הכי חשוב שקרה היא השפה האחידה שיש לנו כזוג מול בנותינו. החכמנו ואף נהנינו.

 

 

 

 

 טיפול זוגי , טיפול פסיכולוגי , זוגיות במשבר , יעוץ פסיכולוגי , טיפול משפחתי , אבחון פסיכולוגי , טיפול ילדים , גירושין , הורים, הורות , פורום הורים , טיפול זוגי, טיפול פסיכולוגי ,
פסיכולוג ילדים, גישור גירושין , קלינאית תקשורת , ריפוי בעיסוק , משפחה , הורים ילדים , גירושים , יעוץ זוגי , פסיכולוגיה ילדים | קורס ניהול גן | המלצה לגננת |
הדרכת גננות |  הדרכה לגננת | פסיכולוג חדרה | פסיכולוגית חדרה | פסיכולגוית ילדים חדרה | Психотерапия на русском - פסיכותרפיה ברוסית
טלפקס: 6 600 400 - 077
פותח על ידי אפריקום מערכות דף ראשי | אודות | מפת אתר | יצירת קשר עיצוב : סטודיו Symbols

כל הזכויות שמורות לאתרוג - המרכז לקידום סביבה רגשית בריאה www.etrrog.co.il