077-4006006
דף הבית אודות מאמרים שאלות ותשובות המלצות צור קשר
אתרוג טיפול בפרט
אתרוג - זוגיות ומשפחה
אתרוג מסגרות חינוכיות

טיפול באומנות

טיפול באמצעות יצירה והבעה 

ילדים, נוער ומבוגרים שחווים בעיות  תקשורת, דימוי עצמי נמוך, הרטבות, גמגום, הפרעות קשב וריכוז, דיכאון, קשיים חברתיים, היפר אקטיביות, ביישנות, הסתגרות, תוקפות או אלימות, אנקופרזיס, בעיות פסיכוסומאטיות יכולים להפיק המון מטיפול באמנות.


טיפול באומנות מגשר בין העולם הפנימי והחיצוני ויוצר אינטגרציה בין השניים. באמצעות דרמה, אמנות ומשחק הילד שלך יכול להבין יותר בקלות את עצמו, הואיל ופשוט יותר להביע רגשות מפי דמויות דמיוניות. האפשרות להיכנס לעורן של דמויות אחרות ומגוונות מאפשרת לילד לבחון נושאים העולים ממצבים רגשיים, חברתיים ואישיים תוך שמירה על ריחוק ומעורבות בו זמנית וחשיפת עמדות. טיפול באומנות יכול לסייע לילד שלך להביע במשחק את כישלונותיו, סבלותיו ותסכולו ולצייד אותו בכלים טובים יותר להתמודדות עם אתגרים וקשיים.  כאשר במרחב הטיפולי המטפל חותר לתרגם ביחד עם הילד את שפת המשחק לתבנית לשון ולצקת משמעות טיפול באומנות הוא טיפול המציע דרך נוספת לביטוי עצמי, תחושתי ורגשי. טיפול באומנות עוסק בתהליכי יצירה, פיסול, תיאטרון, ציור, משחק והבעה על ידי גיוס כוחן המרפא של היצירתיות והאומנותיות לשם טיפול בקשיים חברתיים ונפשיים. טיפול באומנות מסייע בחשיפת והבנת התהליכים הנפשיים של הילד או הנער תוך יצירת סביבה מוגנת, בה חומר מודחק ולא מודע יכול לעלות על פני השטח. באופן זה ניתן להגמיש דפוסי הגנה,לטפח כוחות נפשיים ולחזק את כושר ההסתגלות של הילד. 
 

לקבלת פרטים נוספים,  להתייעצות  או לקביעת פגישה, התקשרו: 077-4006006


טיפול באומנות מגשר בין העולם הפנימי והחיצוני ויוצר אינטגרציה בין השניים. באמצעות דרמה, ילדים יכולים להבין יותר בקלות את עצמם, הואיל ופשוט יותר להביע רגשות מפי דמויות דמיוניות. האפשרות להנכס לעורן של דמויות אחרות ומגוונות מאפשרת לילדים לבחון נושאים העולים ממצבים רגשיים, חברתיים ואישיים תוך שמירה על ריחוק ומעורבות בו זמנית וחשיפת עמדות. טיפול באומנות מסייע למטופל להביע במשחק את כישלונותיו, סבלותיו ותסכולו והמטפל חותר לתרגם ביחד איתו את שפת המשחק לתבנית לשון.

המשחק מסייע לילד לרכוש שליטה עצמית בסיטואציה, להגיע לתובנות ולהרחיב את רפרטואר ההתנהגות שלו.
במסגרת טיפול באומנות, המצבים הנבחרים להצגה בלעדיים לילד, ומשוחקים ע"י שיתוף בין הילד והמטפל. טיפול באמנות מבוסס על אלתור וספונטאניות וביכולתו לפתח את המשאבים האישיים של הילד הכוללים את החושים, הדמיון, התנועה, הדיבור, הרגש והחשיבה. 


תרפיה באומנות מתאימה לכל אדם המגלה נכונות להתנסות בחומרי אומניות (ולאו דווקא דרמה), בלי קשר ליכולת משחק או כישרון אומנותי, והיא מתאימה במיוחד לאמי שמתקשה בביטוי מילולי ולרהוטים המתקשים בחיבור לרבדים העמוקים יותר של עצמם.

במהלך טיפול באומנות, המטפל מטפל בילד אך גם מקשיב לכם - ההורים.יתכן כי על מנת להפיק את המירב מטיפול באומנות יהיה צורך במפגשים עם הורים לאורך התהליך אך לרוב המפגשים עם הורים מסתכמים לתחילת התהליך ולקראת סופו.
המפגשים אתכם, ההורים, מסייעים לנו להבין את הבעיה ואת עמדתכם בנוגע אליה. מתוך המפגשים המטפל באומנות לומד מהי ההגדרה של כל אחד מההורים למערכת היחסים עם הילד ומה הזיקה ביניכם.
  

 טיפול זוגי , טיפול פסיכולוגי , זוגיות במשבר , יעוץ פסיכולוגי , טיפול משפחתי , אבחון פסיכולוגי , טיפול ילדים , גירושין , הורים, הורות , פורום הורים , טיפול זוגי, טיפול פסיכולוגי ,
פסיכולוג ילדים, גישור גירושין , קלינאית תקשורת , ריפוי בעיסוק , משפחה , הורים ילדים , גירושים , יעוץ זוגי , פסיכולוגיה ילדים | קורס ניהול גן | המלצה לגננת |
הדרכת גננות |  הדרכה לגננת | פסיכולוג חדרה | פסיכולוגית חדרה | פסיכולגוית ילדים חדרה | Психотерапия на русском - פסיכותרפיה ברוסית
טלפקס: 6 600 400 - 077
פותח על ידי אפריקום מערכות דף ראשי | אודות | מפת אתר | יצירת קשר עיצוב : סטודיו Symbols

כל הזכויות שמורות לאתרוג - המרכז לקידום סביבה רגשית בריאה www.etrrog.co.il