077-4006006
דף הבית אודות מאמרים שאלות ותשובות המלצות צור קשר
אתרוג טיפול בפרט
אתרוג - זוגיות ומשפחה
אתרוג מסגרות חינוכיות

טיפול הורה ילד (טיפול דיאדי)

אנחנו מגיעים להורות ללא ספר הדרכה או כללים, אך עם הרבה נכונות ורצון לבנות מערכת יחסים טובה ובריאה עם הילד שלנו. כהורים, יש לנו אחריות גדולה כלפי הילד והאינטראקציה בינינו לבינו מניחה את היסודות לכלל מערכות היחסים העתידיות שלו. 

למי מתאים הטיפול?

טיפול דיאדי מתאים לילדים בגיל הרך ובשנות בית הספר היסודי. הוא עונה ומקדם בעיות נפוצות כמו: מרדנות, התפרצויות זעם, הפרעות התנהגות, קשיים בתקשורת ועוד.

טיפול הורה-ילד (טיפול דיאדי) מהו?טיפול פסיכולוגי דיאדי

הטיפול בהורה ובילד ביחד נבע מהבנה עמוקה בחשיבות הקשר בין ההורה לילדו. מתוך מערכת ההשפעות ההדדיות והיחסים הנבנים ביניהם, נבנת התפתחותו הרגשית, החברתית והשכלית של הילד. טיפול דיאדי, מתייחס להורים כ"סוכני השינוי" וההשפעה המרכזית ביותר בחיי הילד, ועל כן חשוב כי ישתתפו בתהליך טיפול דיאדי באופן פעיל. גישה זו מחשיבה מאוד את מעורבותם ותרומתם הייחודית של כל אחד מן ההורים: אמא ואבא. הערכה של טיפולים בבעיות מגוונות של ילדים מלמדת שמעורבות גבוהה של הורים בטיפול תורמת משמעותית לקצב והצלחת הטיפול.


לקבלת פרטים נוספים, להתייעצות או לקביעת פגישה, התקשרו: 077-4006006


  

מערך הטיפול

המטפל נפגש מדי שבוע עם הדיאדה אם-ילד או אב-ילד לסרוגין, בנוסף לכך נערך מפגש עם ההורים אחת לשלושה שבועות. המטפל צופה ישירות ביחסים ובאינטראקציה בין ההורה לבין הילד  ובשונה מהטיפול הפסיכולוגי הפרטני,  הוא אינו מסתמך רק על דווחי ההורים. בסיוע המטפל, יכול ההורה "בזמן אמת", תוך כדי אינטראקציה עם ילדו, לחשוב ולהבין את ילדו בדרך חדשה ואחרת ולשנות את דרכי התקשורת עמו. במפגש הדיאדי ההורים והילד לומדים יחד על הכוונות, המחשבות והרגשות שמכוונים את התנהגותם. במפגשי הורה-ילד המטפל גם מציע ומעודד דרכים שונות לאינטראקציה של ההורה והילד , היכולים להוביל לשינוי בתפיסת ההורה את עצמו, את הילד ואת היחסים ביניהם.

במפגש של המטפל אתכם, ההורים, נוצר דיאלוג שמקדם ומשפר את היחסים בין הילד לבניכם. המוקד הוא הבנת הילד, צרכיו ועולמו הפנימי כפי שמשתקף במפגש הדיאדי הורה-ילד וע"פ דווחי ההורים על ההתנהלות בבית. המטפל מעביר גם ידע פסיכולוגי התפתחותי, ומנחה אתכם באופן ישיר וברור כיצד לתמוך או לעזור לילד להתמודד עם קושי מסוים. בנוסף, עוזר לכם המטפל  להבין את העמדות הרגשיות, המקשות בהתמודדות עם הילד ומעכבות את התפתחותו.

 

לקבלת פרטים נוספים, להתייעצות או לקביעת פגישה, התקשרו: 077-4006006


 טיפול זוגי , טיפול פסיכולוגי , זוגיות במשבר , יעוץ פסיכולוגי , טיפול משפחתי , אבחון פסיכולוגי , טיפול ילדים , גירושין , הורים, הורות , פורום הורים , טיפול זוגי, טיפול פסיכולוגי ,
פסיכולוג ילדים, גישור גירושין , קלינאית תקשורת , ריפוי בעיסוק , משפחה , הורים ילדים , גירושים , יעוץ זוגי , פסיכולוגיה ילדים | קורס ניהול גן | המלצה לגננת |
הדרכת גננות |  הדרכה לגננת | פסיכולוג חדרה | פסיכולוגית חדרה | פסיכולגוית ילדים חדרה | Психотерапия на русском - פסיכותרפיה ברוסית
טלפקס: 6 600 400 - 077
פותח על ידי אפריקום מערכות דף ראשי | אודות | מפת אתר | יצירת קשר עיצוב : סטודיו Symbols

כל הזכויות שמורות לאתרוג - המרכז לקידום סביבה רגשית בריאה www.etrrog.co.il