077-4006006
דף הבית אודות מאמרים שאלות ותשובות המלצות צור קשר
אתרוג טיפול בפרט
אתרוג - זוגיות ומשפחה
אתרוג מסגרות חינוכיות

תכנית הדרכה בפנימייה

מדריכים חברתיים ואימהות הבית בפנימיה, שלום!

אנחנו מזמינים אתכם לאתגרים, סדנה קבוצתית שמסייעת לבניית סביבה רגשית תומכת ומיטיבה לחניכי המסגרת החינוכית, על ידי פיתוח ההבנה והידע  יחד עם הקניית מיומנויות להתמודדות נבונה עם האתגרים בעבודה עם חניכי הפנימייה. 

השתתפות הצוות החינוכי בתכנית אתגרים,  תעניק לכם מרחב מכיל לקשייהם ותוביל לשפה חינוכית - טיפולית משותפת.התוכנית פותחה ע"י מר יורם ראובני, מנהל מכון אתרוג, B.A במדעי ההתנהגות, M.A בעבודה סוציאלית, מנחה קבוצות, ופסיכותרפיסט, בעל ניסיון רב בהדרכה וטיפול בנוער וילדים בסיכון, בעל היכרות עמוקה עם צרכי הצוות החינוכי בפנימייה. אתגרים , מובילה לשיפור הסביבה הטיפולית - חינוכית בפנימייה , והשפעתה תתבטא בשינויים התנהגותיים בקרב החניכים,  כבר במהלך הסדנה.

מבנה תוכנית אתגרים

ההתמקדות היא בכם, בפיתוח הצוות החינוכי, והיא מבוססת על ההנחה כי הסביבה הרגשית אשר מספקים המבוגרים הבאים במגע ישיר ויומיומי עם החניך, משפיעה מאוד על רווחתו הנפשית והצלחתו של החניך במסגרת הפנימייתית. העבודה עם הצוות החינוכי נעשית בקבוצת הדרכה שנתית, עם מבנה ברור וקבוע . 

לתכנית שני שלבים מובחנים:                                            

בחלקה הראשון, העבודה בקבוצה מובנית, ההנחייה מושתת על השיטה הקוגנטיבית התנהגותית. במפגשים המשתתפים ירכשו אבני יסוד בסיסיים בחינוך וכלים מעשיים הנובעים מהם (ראיית החיובי בחניך, שינוי התנהגות באמצעות חיזוקים, גבולות וניהול מו"מ, הקשבה מכילה ועוד ). הלמידה הנה חווייתית - המסרים מועברים באמצעות הפעלות, משחקי תפקידים והתנסות בקבוצה. המדריכים מתבקשים להפעיל את המיומנות הספציפיות אותם רכשו במפגש עם חניכיהם ולדווח על האפקט במפגשים הבאים.

בחלקה השני, ההנחיה מתמקדת בקשיים ובקונפליקטים המעסיקים את צוות ההדרכה בעבודה היומיומית בפנימייה. במפגשים אלו, המדריכים יוכלו להביע את מצוקותיהם באופן חופשי, ויקבלו מענה ברמת ההכלה הרגשית וברמת דרכי התמודדות. ההנחייה מושתת על הגישה הפסיכודינמית. מדריך אשר מקבל בעצמו מקום קבוע ומכיל להעלות את קשייו כמות שהם ומפנים חזרה את העיבוד שהסוגיה עוברת בעבודה הקבוצתית, יוכל למצות יותר את הפוטנציאל הטמון בו, בעבודה עם החניכים בפנימייה.

לפנימיות

אנחנו לשירותכם לפרטים נוספים ולתאום פגישה . 
שנת לימודים פורייה, 
יורם ראובני

 

תכנית אתגרים - נושאי ההשתלמות 


אשכול א' 
ראיית החיובי והכוחות בחניכים המשמעות ויישום.
שינוי התנהגות בעזרת שיטת 4 השלבים ולוח חיזוקים ספציפי לילדים עם בעיות התנהגות.
פיתוח ביטחון וערך העצמי.
 
אשכול ב' 
עקומת הגבולות - גבולות נוקשים העדר גבולות ומה שבינהם
ההבדל בין עונש לתוצאות הגיוניות
משא ומתן עם ילדים ומתבגרים
"הארה בת דקה" טכניקה להצבת גבולות
 
אשכול ג' 
חיזוק אמון הדדי בין המדריך לחניך.
כיצד להקשיב לחניך כך שיוכל לשתף בעולמו הרגשי.
פיתוח עצמאות ויצרתיות בקרב החניך.
 
אשכול ד' 
חשיבות השיחה האישית והקבוצתית לחניכים. דרכים ליישום אפקטיבי.
פיתוח עבודת צוות בין אנשי החינוך טיפול בפנימייה
 
אשכול ה'
עבודה עם משפחות החניכים
 
 

לקבלת פרטים נוספים, להתייעצות  או לקביעת פגישה, התקשרו: 077-4006006טיפול זוגי , טיפול פסיכולוגי , זוגיות במשבר , יעוץ פסיכולוגי , טיפול משפחתי , אבחון פסיכולוגי , טיפול ילדים , גירושין , הורים, הורות , פורום הורים , טיפול זוגי, טיפול פסיכולוגי ,
פסיכולוג ילדים, גישור גירושין , קלינאית תקשורת , ריפוי בעיסוק , משפחה , הורים ילדים , גירושים , יעוץ זוגי , פסיכולוגיה ילדים | קורס ניהול גן | המלצה לגננת |
הדרכת גננות |  הדרכה לגננת | פסיכולוג חדרה | פסיכולוגית חדרה | פסיכולגוית ילדים חדרה | Психотерапия на русском - פסיכותרפיה ברוסית
טלפקס: 6 600 400 - 077
פותח על ידי אפריקום מערכות דף ראשי | אודות | מפת אתר | יצירת קשר עיצוב : סטודיו Symbols

כל הזכויות שמורות לאתרוג - המרכז לקידום סביבה רגשית בריאה www.etrrog.co.il